Parker jumbo isolator f. gaslinse WP9/20 - TIG101/301
Isolator til jumbo gaslinse til WP9/20
Denne jumbo isolator fra Parker Torchology passer til WP9/20 - TIG101/301 og bruges sammen med gaslinse-opbygning i jumbo-størrelse.
Isolatoren sidder i forenden af TIG-brænderen mellem brænderhoved og den keramiske gaskop. Her indgår den i samlingen omkring gaslinse-delene, så kop og gaslinse passer sammen i samme jumbo-type.
Du bruger den ved udskiftning af sliddele eller når du samler en gaslinse-opbygning på WP9/20, hvor isolatoren skal matche jumbo-typen for at få en korrekt samling ved koppen.
Det gør den praktisk som reservedel, når du vil holde opsætningen ensartet og undgå at blande standarddele og jumbodele i fronten.
- Type: Jumbo
- Passer til: WP9/20 - TIG101/301
Du finder flere varianter i TIG isolator, og hvis du skal matche resten af opsætningen, kan du også se TIG gaslinse.
Til øvrige sliddele til TIG-brænderen kan du gå videre til TIG slanger og sliddele.